Tisztelet a jubilánsoknak
65, 60 illetve 50 éve végzett egykori hallgatóit köszöntötte a hétvégén a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara. Az Aulában megrendezett vasárnapi ünnepségeken több mint 60-an vették át jubileumi diplomájukat.
Furka István (1935-2021)
Életének 87. évében, 2021. október 12-én elhunyt Furka István professzor, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar professor emeritusa, a Sebészeti Intézet Sebészeti Műtéttani Tanszék egykori vezetője.
100 éves az Anatómiai Intézet
A kutatásban, az oktatásban és az utánpótlásnevelésben is sikeres a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete – hangzott el az alapítás 100. évfordulója alkalmából rendezett csütörtöki ünnepi ülésen. A résztvevők az intézet történetének legfőbb eseményeit elevenítették fel.
Nagy siker volt a Külügyi Börze
A mobilitást, a külföldi tanulási és szakmai gyakorlati lehetőségeket mutatták be a Debreceni Egyetem hallgatóinak az #ErasmusDays keretében megrendezett Külügyi Börzén a Főépület kerengőjében. Az idei börzén az Erasmus+ program által nyújtott lehetőségek kerültek a középpontba.
Egyetemi tudás a sertéspestis ellen
A vadon élő állatok által terjesztett fertőzések kimutatására és megelőzésére szolgáló monitoringrendszer kidolgozásáról állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. Az erről szóló szerződést szerdán írták alá a Vadászati és Természeti Világkiállításon.
Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
Inkontinencia app: segítség a nőknek
Egyedülálló mobiltelefonos alkalmazás készült a Debreceni Egyetem KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának közreműködésével. Az INCOXIL nevű applikáció segíti az inkontinenciával, vizelettartási zavarokkal küzdőknél a minél pontosabb diagnózis felállítását és a terápia kiválasztását.
Kezdődik a mobilitás ünnepe
Három napon át népszerűsítik az Erasmus+ program pályázatait, a mobilitást, a külföldi tanulmányi lehetőségeket a Debreceni Egyetem #erasmusdays rendezvényein. Elsőként október 12-én Erasmus+ Reggeli várja a hallgatókat az Egyetem téri és a Böszörményi úti campuson.
A Pénzügyminisztérium díjazta
Rangos pénzügyminisztériumi elismerésben részesült egy debreceni egyetemista. A tárca által létrehozott Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díj Hallgatói kategóriájában Póta Cserne Panka, a Gazdaságtudományi Kar hallgatója bizonyult a legjobbnak.
Teljes élet diabetessel
A Debreceni Egyetemen tartja kongresszusát a Magyar Gyermekorvosok Társasága és a Magyar Diabetes Társaság Gyermekdiabetes-szekciója. A megnyitón Novák Katalin miniszter hangsúlyozta: a kormány igyekszik minden támogatást megadni a diabeteses gyerekek családjának, hogy teljes életet élhessenek.