PhD Szimpózium

Az ODT Működési Szabályzata alapján a hallgatók előrehaladását évente legalább egy alkalommal vizsgálja a doktori iskola. A kötelező minősítés fontos eleme a doktori iskolák hallgatóinak éves szimpóziuma.

Az FODI évente PhD szimpóziumot szervez, melyen:

• új típusú (2016. szeptember után felvett hallgatók) képzésben részt vevők esetében az összes, kutatási-disszertációs szakaszban részt vevő hallgatónak kötelező előadással részt vennie. Bár a képzési-kutatási szakaszban részt vevő hallgatók számára előadás tartása nem kötelező, a doktori iskola legfiatalabb tagjait is bátorítja a részvételre.
  • régi típusú (2016. szeptember előtt felvett hallgatók) képzésben részt vevők esetében minden másod- és harmadéves hallgatónak, a doktori képzés alatt minimum 2 alkalommal kötelező előadással részt vennie.

A szimpóziumra a hallgató absztraktot készít (Képzési terv 8. sz. melléklete), előadásában a doktorandusz kutatómunkájának eredményeit foglalja össze.

Frissítés dátuma: 2019.04.09.